رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سفر به استان مازندران از ایستگاه بذر جنگلی خزر واقع در منطقه تشبندان آمل بازدید کرد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، دکتر مسعود منصور روز یکشنبه پس از شرکت در همایش بین‌المللی جوانان انجمن جهانی حفاظت خاک و آب در دانشگاه تربیت مدرس شهرستان نور به آمل رفت و از توانمندی‌ها و دستاوردهای ایستگاه بذر جنگلی خزر بازدید کرد.
منصور از پروژه ذخیره‌گاه شمشاد هیرکانی ابراز خشنودی کرد و زحمات این مرکز را ستود.
ایستگاه بذر جنگلی آمل در راستای حمایت از گونه شمشاد هیرکانی که بر اثر خسارت شب‌پره شمشاد در سراسر منطقه شمال دچار خسارت و آسیب جدی شد، اقدام به حفظ و حراست از این گونه در حال انقراض کرده است. 
دکتر بهرام ناصری رییس ایستگاه بذر جنگلی خزر در بازدید مسئول اول منابع طبیعی کشور از این مرکز با بیان چالش‌های پیش روی ایستگاه گفت: با توجه به گذشت سه دهه از شروع فعالیت مرکز بذر و وجود حساسیت‌های اولیه در جذب کارشناسان بر اساس تخصص و مهارت‌های مورد نیاز که زیر نظر کارشناسان بین‌المللی آموزش دیده‌اند، اکنون زمان بازنشستگی این نیروها فرا رسیده که ضرورت دارد با جایگزینی نیروهای جوان و دانش آموخته این خلاء پر شده تا ضمن انتقال تجربیات اندوخته، کارکردهای این مجموعه دچار اختلال نشود.
وی به مستهلک شدن امکانات و تجهیزات ایستگاه بذر جنگلی خزر اشاره کرد و افزود: بخشی از این تجهیزات، خریداری شده سازمان است و بخشی دیگر اهدایی از سوی سازمان ملل است که اکنون با گذشت زمان کارایی خود را از دست داده  و نیاز به نوسازی دارد.
بر اساس این گزارش ایستگاه بذر جنگلی آمل با 160 هکتار مساحت تنها مجموعه تخصصی فعال در زمینه بذر گونه‌های جنگلی در کشور است که یک چرخه کامل از فعالیت‌های مرتبط با تکنولوژی بذر مانند: شناسایی منابع، جمع آوری، بوجاری، تعیین کیفیت و نگهداری را شامل می شود.