مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از کنترل و ذخیره روان آب ها خبر داد و گفت: در پی بارش های اخیر سه میلیون یکصد و شصت دو هزار مترمکعب از رواناب های استان کنترل و برای تغذیه آب های زیرزمینی ذخیره شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- غلامحسین حکمتیان اصل در ادامه افزود: در سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ،در جهت حفاظت،احیاء، توسعه جنگل کاری و کنترل سیلاب و ذخیره روان آب ها  اقدامات آبخیزداری و آبخوانداری شامل مکانیکی، بیومکانیکی و بیولوژیکی بسیار خوبی درعرصه های بحرانی و آبخیز استان انجام دهیم.

وی گفت: امسال 30 پروژه آبخیزداری با 85 در صد پیشرفت فیزیکی در استان در حال اجرا و تکمیل شد که همه این پروژه ها در بارندگی های اخیر 100 درصد آبگیری که باعث کنترل سیل و ذخیر روان آب را داشتند.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مهمترین نتیجه این عملیات شامل، پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سیل، افزایش میزان آبدهی چشمه ها و فنوات، جلوگیری از فرسایش خاک، ایجاد بهبود و تثبیت شغلف توسعه و احیائ پوشش گیاهی و جنگلی که همه این اقدامات منجر به معیشت حوزه نشینان خواهد شد.

حکمتیان در پایان خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های آبخیزداری در کاهش خسارات بارندگی‌ها و سیل‌های اخیر موثر بوده و نه تنها از خسارات جلوگیری کرده بلکه با اجرای این طرح‌ها روان  آب‌ها در پشت این حوضچه‌ها جمع‌آوری و در بخش های مختلف مصرف می‌شود.