مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با اشاره به اینکه باید پیشگیری را قبل از درمان سرلوحه کار خود قرار دهیم، تا اقشار مختلف جامعه به منابع طبیعی به عنوان سرمایه‌هایی ملی نگاه کنند و برای آیندگان حفظ و حراست شود در این راستا خواستارتداوم حمایت های قانونی دادگستری در جهت حفاظت از انفال شد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت - حامد فرضی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با روسای ادارات منابع طبیعی شهرستانهای کرج و ساوجبلاغ، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز و هیأت همراه با دادستان مرکز استان البرز دیدار و گفتگو نمودند.

در این دیدار مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز به بیان عملکرد اداره کل و ادارات شهرستان در جهت حفاظت و صیانت از عرصه های طبیعی پرداخت و از همکاری و همراهی رئیس کل دادگستری، دادستان و همکاران مجموعه دستگاه قضا تقدیر و تشکر نمود و خواستار تداوم برخورد با متجاوزین به اراضی ملی شد.

 وی با اشاره به نقش و جایگاه دستگاه قضا در جهت حفاظت و تثبیت مالکیت منابع طبیعی بر عرصه های ملی، همچنین آمار پرونده های متشکله در جهت تجاوز به اراضی ملی پرداخت و تصریح کرد: با توجه به گستردگی عرصه های طبیعی استان خواستار تداوم حمایت های قانونی دادگستری در جهت حفاظت از انفال شد.

فرضی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در بهره‌برداری اصولی و حفاظت از منابع ملی بیان کرد:«در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده‌اند «فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود» بایستی پیشگیری را قبل از درمان سرلوحه کار خود قرار دهیم و به گونه‌ای اقدام کنیم تا اقشار مختلف جامعه به منابع طبیعی به عنوان سرمایه‌هایی ملی نگاه کنند تا برای آیندگان حفظ و حراست شود.»

حسن مددی، دادستان مرکز استان البرز نیز در این جلسه با قدردانی از اقدامات منابع طبیعی و آبخیزداری استان اظهار کرد: اقدامات فرهنگی منابع طبیعی در ماه‌های اخیر نشان از همت بلند کارکنان منابع طبیعی استان دارد که به عنوان عاملی پیشگیرانه در وقوع جرم و تجاوز به اراضی ملی بسیار کارآمد بوده است.

وی در این دیدار حفاظت از منابع طبیعی را وظیفه و تکلیف شرعی برای همه دانست و بیان کرد: در برخورد با متخلفان برخورد قاطع و شدید خواهد شد و با توجه به اینکه با تمام مسائل در حوزه منابع طبیعی آشنا هستم در تمام موارد پشتیبان و همراه منابع طبیعی خواهم بود.

مددی اضافه کرد: متصرفان به اراضی ملی بدانند که پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری، دستگاه قضایی استان همچون گذشته با همکاری دستگاه‌های اجرایی نظیر منابع طبیعی در برخورد قاطعانه با زمین خواران و قاچاقچیان چوب آلات و زغال جنگلی از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهد کرد.