رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قشم از اجرای عملیات آبخیزداری از نوع خشکه چین در سد بند ناخدا در شهر طبل به مناسبت دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- اکبر محمودی زاده گفت: اجرای عملیات آبخیزداری از نوع خشکه چین در سد بند ناخدا در شهر طبل به مناسبت دهه فجر  با مشارکت فعال کارکنان منابع طبیعی،مدیریت جهاد کشاورزی،مدیران ادارات ،دهیاران ،جوامع محلی و همیاران طبیعت دانش آموزی، محافظین افتخاری منابع طبیعی انجام شد.

وی افزود: اجرای عملیات آبخیزداری از نوع خشکه چین با مشارکت اقشار مختلف مردم در سد بند ناخدا در شهر طبل انجام شد و با احداث این سد های خشکه چین ،مدیریت رواناب باعث کنترل سیل و بهره برداری از سیلاب وجلوگیری از فرسایش خاک و واحیا پوشش گیاهان  اجرا گردید.

 محمودی زاده هدف از اجرای این طرح را نهادینه کردن فرهنگ منابع طبیعی و آبخیزداری و آشنایی مردم با نحوه حفاظت خاک و فعالیت های آبخیزداری در عرصه های منابع طبیعی دانست.

 

توزیع و کشت نهال رایگان در شهرستان قشم به مناسبت دهه فجر

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قشم ازتوزیع و کشت نهال رایگان نیز  به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در قالب اجرای برنامه های کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر در شهر طبل خبر داد.

محمودی زاده گفت: در این مراسم با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی و حضور  جمعی از مسولین و  دانش آموزان و جمعی از مردم دوست دار طبیعت در شهر طبل تعداد زیادی نهال غرس و همچنین بین مردم توزیع شد .

وی در پایان ضمن خوش آمدگویی و تشکر و قدردانی از حاضرین، غرس نهال را آیین پیامبران و ائمه معصومین دانست و به عنوان حافظ منابع طبیعی از همگان خواست تا قدردان این موهبت الهی بوده و با توجه به اقلیم منطقه جهت توسعه این امر مهم کوشا باشیم