۸۰۶ طرح ملی وزارت جهاد کشاورزی از جمله ۴ پروژه منابع‌طبیعی و آبخیزداری در استان سیستان و بلوچستان با دستور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، با دستور دکتر روحانی ۴ پروژه منابع‌طبیعی از جمله عملیات پخش آب در ۱۴ هزار هکتار و پخش سیلاب گوهرکوه با ظرفیت مخزن یک و نیم میلیون متر مکعب با اعتبار ۱۹۴۰ میلیارد ریال افتتاح شد.
رئیس جمهور پس از دریافت گزارش وزیر جهاد کشاورزی از طرح های بخش کشاورزی استان سیستان بلوچستان و قبل از صدور دستور افتتاح این طرح ها، تاکید کرد: احیای اراضی سیستان  از آرزوهای من در آغاز دولت تدبیر و امید بود و خوشحالم که امروز کار بسیار بزرگی انجام شده و با عملی شدن قول من در سال ۹۳ به مردم، بهره برداری ۳۲ هزار هکتار از طرح ۴۶ هزار هکتاری اراضی استان را شاهد هستیم و امیدوارم تا پایان سال، کل این طرح به بهره برداری برسد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با قدردانی از مقام معظم رهبری بخاطر موافقت با برداشت از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آب و خاک کشور، افزود: از مقام رهبری تشکر می کنم که در سال ۹۳ با همه درخواست های دولت در این حوزه برای برداشت از صندوق توسعه ملی موافقت کردند.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه با پیگیری وزیر جهاد کشاورزی و استاندار سیستان و بلوچستان همه طرح های مکمل این طرح اجرایی و عملیاتی شود، گفت: محصولاتی که با اجرای این طرح در اختیار مردم منطقه و کشور قرار می گیرد بسیار ارزشمند است.
دکتر روحانی در ادامه با جویا شدن وضعیت استان سیستان بلوچستان از نظر بیماری کووید ۱۹ و شیوع ویروس کرونا، از استاندار، با بیان اینکه با همراهی مردم با مسئولان و رعایت اصول بهداشتی از مراحل سخت این بیماری عبور خواهیم کرد، افزود: باید دقت و تلاش کنیم که کرونا مانع  فعالیت های زیرساختی و تولیدی در کشور نشود.

افتتاح ۸۰۶ پروژه در بخش‌های آب و خاک، آبخیزداری و مقابله با بیابانزایی
وزیر جهاد کشاورزی در مراسم افتتاح طرح‌های ملی این وزارتخانه گفت: در این سفر تعداد ۸۰۶ پروژه در زیر بخش‌های آب و خاک، آبخیزداری و بیابان‌زدایی با اعتباری معادل ۲۶۴ میلیارد تومان به صورت همزمان افتتاح می‌شود.
دکتر کاظم خاوازی خاطرنشان کرد: در پایان لازم می‌دانم از مقام معظم رهبری، جنابعالی، مهندس حجتی،  استاندار محترم استان، نمایندگان محترم مردم شریف در مجلس شورای اسلامی و تمامی مسئولین محلی و بهره‌برداران عزیز که همکاری مجدانه‌ای در پیش‌برد طرح داشته‌اند، تشکر نمایم.