رئیس ستاد بحران عنبرآباد از آتش‌سوزی مراتع و پوشش گیاهی منطقه کلجک و نرگسان در بخش جبالبارز جنوبی این شهرستان خبر داد و گفت: آتش پس از پنج ساعت تلاش مهار شد.

محمود رئیسی افزود: عصر امروز اکیپ‌های منابع طبیعی شهرستان عنبرآباد به منطقه اعزام و با همکاری نیروهای بومی و محلی آتش‌سوزی پوشش گیاهی کلجک متوقف شد.

وی ادامه داد: متاسفانه آتش سوزی مراتع روستای نرگسان شعله‌ور شد که با هماهنگی‌های انجام شده مجددا خودروهای آتش‌نشانی مردهک، حاجی‌آباد و عنبرآباد به منطقه وقوع آتش‌سوزی اعزام وطی هماهنگی با مدیر کل  بحران استانداری و در پی آن هماهنگی با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان مقرر شد تیم‌های امدادی منابع طبیعی جیرفت نیز به منطقه اعزام شوند.

فرماندار عنبرآباد اظهار داشت: با هماهنگی انجام شده، نیروهای منابع طبیعی مستقر در منطقه و نیروهای مردمی شعله‌های آتش را خاموش کردند.

وی از پیگیری مدیرکل بحران استانداری کرمان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان کرمان و تلاش شهردار مردهک و عنبرآباد، اهالی روستاهای نرگسان و کلجک، بخشدار جبالبارز جنوبی، دهیاری حاجی‌آباد و اداره منابع طبیعی شهرستان عنبرآباد قدردانی کرد.

میزان خسارت‌ها پس از بررسی کارشناسان اعلام می‌شود.

گفتنی است عنبرآباد در فاصله ۲۶۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.