معاون حفاظت و امور اراضی و مدیرکل دفتر مطالعات و مهندسی، سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور، صبح امروز از مناطق آسیب‌دیده از اطفای حریق خاییز کهگیلویه و دیل گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از پیک ملت؛ معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در این بازدید با اشاره به اینکه سالانه شاهد بارش‌های زیادی در استان کهگیلویه و بویراحمد هستیم، اظهار کرد: این امر سبب رویش علف‌زارهای بسیار زیاد می‌شود که هنگام خشک شدن خطر بسیار بالایی برای آتش‌گرفتن جنگل‌های استان است.
افراسیابی افزود: تنها مسئله‌ای که می‌تواند کاهش وقوع آتش‌سوزی جنگل‌ها موثر باشد عوامل پیشگرانه و فرهنگ‌سازی مناسب است.
معاونت حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌های کشور گفت: با پیگیری‌های لازم استاندار و معاونت عمرانی و مدیرکل منابع‌طبیعی کهگیلویه و بویراحمد تجهیزات لازم برای مهار آتش‌سوزی در اختیار استان قرار گرفته و انشاالله ظرف چند روز آینده تجهیزات انفرادی را هم در اختیار استان کهگیلویه و بویراحمد قرار خواهیم داد.
وی افزود: طی تفاهم‌نامه با ستاد بحران کشور بالگردهای هلال احمر به صورت شبکه منسجم در استان کهگیلویه و بویراحمد برای مهار آتش‌سوزی مستقر شدند و تلاش داریم از تمام ظرفیت‌های موجود در جهت مهار آتش‌سوزی استفاده کنیم.
افراسیابی با اشاره به اینکه احتمال دارد شاهد شروع مجدد آتش‌سوزی در استان باشیم، گفت: برای این کار ۶ بالگرد در استان مستقر شده تا هرچه سریعتر بتوانیم آتش‌سوزی را مهار کنیم.
وی گفت: جا دارد از نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری استان و در راس آن، مدیرکل منابع طبیعی استان که واقعا به طور جد به صورت شبانه‌روزی پای کار هستند تقدیر و تشکر کنیم.
معاونت امور اراضی سازمان جنگل‌ها افزود: همدلی و همراهی مردم برای مهار آتش‌سوزی بزرگترین پشتوانه منابع‌طبیعی و محیط‌‌زیست می‌باشد و در حال حاضر دوستداران طبیعت و محیط‌ زیست شاید از مسئولین منابع‌طبیعی و محیط زیست دلسوزتر هستند.
وی همچنین در پایان با اشاره به مشکل کمبود نیرو در منابع‌طبیعی استان گفت: طی مکاتبه و پیگیری مدیر کل منابع طبیعی در حال بررسی مشکلات کمبود نیرو در استان هستیم.