مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: پوشش گیاهی، جنگل ها، مراتع و فضای سبز جزء سرمایه و ثروت ملی کشور محسوب می‌شوند و حفاظت از این گنجینه‌های ارزشمند در توسعه وآبادانی کشور نقش مهمی ایفا می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان-  انشاالله کولانی گفت: حفظ آب وخاک، جلوگیری از فرسایش خاک، افزایش منابع آب زیر زمینی، توسعه جنگل‌ها ومراتع، پارک‌های طبیعی جنگلی، حفظ محیط زیست، کاهش ریزگرد‌ها سایر آلایند‌ها و.... که اهمیت زیادی در فرایند توسعه اقتصادی کشور دارند تا آنجا که کارشناسان اقتصادی کشورمعتقدند این فرایند نقش موثری در اقتصاد مقاومتی کشور ایفا می‌کند.

وی گفت: امروز با گرم شدن هوا وخشک شدن پوشش گیاهی این ارزش‌های خدادادی در معرض خطر هستند.

کولانی افزود: با یک بی احتیاطی درختانی که صد‌ها سال بدون هیچ توقعی در سخت‌ترین شرایط به تمامی موجودات زنده خدمت کردند در اندک زمانی سوخته و به ذره‌ای از خاکستر تبدیل شده و خسارات جبران ناپذیری را بر جای می‌گذارند.

مدیرکل منابع طبیعی کرمانشاه خاطرنشان کرد: متاسفانه در استان ما ۹۵ درصد حریق‌ها عامل انسانی دارند که به دلایل مختلف سهوی اعم از بی احتیاطی گردشگران، آتش زدن پس چر مزارع، شکارچیان وگا‌ها تیر اندازی‌ها ودر موارد عمد به جهت اختلافات قومی قبیله وسودجویان به جهت افزایش زمین‌های کشاورزی صورت می‌گیرد.

این مقام مسئول گفت: ما در منابع طبیعی در اولین قدم تمامی اقدامات پیشگیرانه وآمادگی‌ها را از قبیل هماهنگی با ادارات عضو ستاد بحران از قبیل، فرمانداری‌ها، سازمان جهاد کشاورزی؛ هلال احمر، نیرو‌های بسیج، نظامی وانتظامی، دهیاریها، بخشداریها، معتمدین وائمه جمعه و جماعت را انجام داده ایم.

اکیپ‌های آماده گشت حفاظتی، استقرار دیده بان در مناطق بحرانی شناسایی شده، آموزش وتجهیز تمامی عوامل اطفای حریق در شرف انجام است و بقولی عزم خود را جزم نموده تا شاهد کمترین تعداد و سطح حریق در سطح استان باشیم. اینها زمانی به نتیجه خواهد رسید که همه ما اعم از مردم و مسئولین و بالاخص رسانه ملی بزرگترین وپر بیننده‌ترین رسانه اطلاع رسان و فرهنگ ساز خود را همیار وحافظ طبیعت بدانیم و در راستای حفظ آن با عشق واعتقاد گام برداریم