رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب از باز پس گیری 583138 مترمربع از اراضی ملی این شهرستان در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت-  خسرو بهرامی نژاد گفت: در راستای حفظ و حراست از انفال عمومی که از وظایف ذاتی این اداره می باشد زمینی به مساحت 583138 مترمربع از اراضی ملی پس از تشخیص و شناسایی  به استناد تبصره ذیل  ماده 55 قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور به وسیله یگان حفاظت اداره منابع طبیعی میناب رفع تصرف و از چنگ متصرفین خارج گردید.

وی افزود : طبق تبصره 1 ماده 55 قانون اصلاح قانون حفاظت و بهره برداري از جنگلها و مراتع، رفع تجاوز از این اراضی برعهده سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور است و پرونده هایی که در ارتباط با تخلفات و تصرفات عدوانی به اراضی ملی و دولتی در مراجع قضایی تشکیل و مطرح می گردد با جدیت تا حصول نتیجه پیگیری خواهند شد.

وی ارزش ریالی اراضی بازپس گیری شده را 28015 میلیون ریال برآورد و گفت: متخلفان برابر قانون و مقررات تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند و اراضی ملی که متعلق به عموم است از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ می ماند.

بهرامی نژاد با بیان این مطلب که حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست جز وظایف تمام آحاد جامعه است از مردم خواست، موارد تجاوز و تصرف غیرمجاز را به این اداره از طریق سامانه 1504 گزارش دهند

اخذ سند تک برگی اراضی ملی قریه حاجی آباد میناب

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب از تبدیل اسناد دفترچه ای و صدور تک برگی اراضی ملی منطقه حاجی آباد میناب به مساحت 22354124 متر مربع خبر داد.

بهرامی نژاد گفت: محدودیت زمین های مناسب برای توسعه طرح های کشاورزی و جنگلداری طرح‌های نوین اقتصادی- صنعتی، احتماعی، محیط زیست، مسکن و شهرسازی و سایر فعالیت ها ایجاب می نماید از سرزمین و اراضی موجود کشور استفاده بهینه شود بنابراین ضروریست اطلاعات دقیق و صحیح از جای جای اراضی دولتی آن داشت و با توجه به تناسب و قابلیت هر یک از قطعات اراضی برای آن برنامه ریزی نمود. 

وی ضمن اشاره به این که مشخص نبودن مالکیت ها، کاربری ها، تغییرات کمی و کیفی اراضی و هر نوع تصمیم‌گیری برای واگذاری جهت طرح های توسعه مستلزم داشتن اطلاعات دقیق است و نیاز به نقشه هایی با دقت بالا است گفت : در این راستا با اجرای پروژه کاداستر منابع طبیعی اقدام به اصلاح مهندسی نقشه های سنواتی این روستاها نموده است.

وی افزود: پس از مکان گذاری دقیق اراضی ملی و فک مستثنیات مردمی و طرح های اجرائی، مدیریت خالصه اراضی ملی، محقق و قطع ید فرصت طلبان و افراد سودجو نیز تضمین می گردد