رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در نشست با مدیران منابع طبیعی وآبخیزداری استان فارس گفت: همه عرصه‌های منابع‌طبیعی کشور صاحب طرح می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان فارس، دکتر مسعود منصور در این نشست ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در عرصه های منابع طبیعی فارس طی سنوات گذشته گفت: استان فارس از استان‌های شاخص کشور است و انتظار می رود با همدلی و همکاری نیروهای این مجموعه شاهد برتری فارس در همه زمینه ها در سطح کشور باشیم.
وی افزود: بیش از 85 درصد مساحت کشور عرصه‌های منابع طبیعی است و حاکمیت این عرصه وسیع بر عهده سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران است لذا حفاظت از این عرصه ها برای ما به عنوان متولیان امر بسیار حائز اهمیت است.
منصور در ادامه با بیان اینکه نقش و اهمیت حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در کشورهای در حال توسعه انکارناپذیر و از ضروریات است تصریح کرد: در این راستا مشارکت مردم محلی و آموزش به آنها از اصول صحیح و مهم برنامه ریزی است.
عالیترین مقام منابع‌طبیعی کشور همچنین بر تهیه طرح برای تمامی عرصه‌های منابع‌طبیعی تاکید کرد و افزود: پسندیده نیست که پس از گذشت نیم قرن از زمان ملی شدن جنگل‌ها و مراتع همچنان شاهد اراضی جنگلی و مرتعی فاقد طرح و مجری باشیم.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه بر حفاظت از ذخایر ارزشمند طبیعی تاکید و ادامه داد: این امر با مشارکت فعال مردم بویژه جوامع محلی امکان‌پذیر است چرا که ما بر این باوریم که منابع طبیعی از مردم جدا نیست و ثمرات آن برای مردم است.
وی از نیروهای مجموعه نیروهای منابع طبیعی به عنوان محافظان این عرصه ها یاد کرد و افزود: مهمترین رویکرد ما حفاظت از اراضی ملی است اما این به معنای حفاظت فیزیکی از این عرصه ها نیست بلکه اعمال مدیریت حفاظتی با تکیه بر مشارکت عموم مردم است.
عبدالحسن صمدنژاد مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیتهای انجام شده در دو ماه گذشته در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس پرداخت و افزود : تدوین محورها و برنامه های عملیاتی و استراتژیک، تهیه داشبورد مدیریتی، تدوین نقشه چهار ساله توسعه منابع انسانی و جانشین‌پروری، ساماندهی نظام پیشنهادات، تهیه طرح پیشگیری از حریق و همچنین پیگیری تدوین و انتشار کتاب مرجع پیشگیری و اطفاء حریق در عرصه‌های منابع طبیعی از جمله مهمترین برنامه های انجام شده در این مدت کوتاه بوده است. 
وی همچنین به تشکیل شورای مشورتی پیشکسوتان متشکل از تمامی مدیران کل و معاونین اسبق منابع طبیعی فارس اشاره کرد و افزود: تدوین شیوه نامه راه اندازی هنگ امداد و نجات منابع طبیعی استان و جلب همکاری بیشتر سمن‌های فعال در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست از جمله اقدامات صورت گرفته در این مدت بوده است و منبعد نیز تمامی اقدامات در این اداره کل بر اساس برنامه استراتژیک و تعالی سازمانی منطبق با اهداف عالی سازمانی و همچنین دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد .
پاسخ به سوالات و ابهامات قانونی موجود توسط ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از جمله دیگر بخش‌های این نشست بود که تا پاسی از شب ادامه داشت.