با گسترش آتش‌سوزی جنگل‌ها در جنوب ایالت کالیفرنیا حدود صد هزار نفر از ساکنان این منطقه مجبور شدند محل زندگی خود را ترک کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها از ایرنا، وزش باد و آب و هوایی خشک باعث شد تا روز سه‌شنبه نیز ۲ آتش‌سوزی گسترده در ناحیه «اورنج کاونتی» لس آنجلس شدت گرفته و مردم خانه‌هایشان را ترک کنند.

یک مقام آتش‌نشانی اورنج کاونتی گفت: این آتش‌سوزی‌ها بسیار گسترده است و مقابله با آنها به منابع عظیمی نیاز دارد. قرار است منابع بیشتری در اختیار ما قرار بگیرد.

بیش از یک هزار و ۷۰۰ آتش نشان مأمور مقابله با آتش در اورنج کاونتی شده‌اند و تاکنون ۲ نفر آنها جان خود را از دست داده‌اند.

آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر شدت گرفته، اینک در گستره وسیع‌تری زبانه می‌کشد و از ماه اگوست (شهریور) ۲۰۲۰ تاکنون پنج مورد از ۱۰ حریق بزرگ جنگل‌ها در تاریخ این ایالت را رقم زده است.

این آتش‌سوزی‌ها تاکنون دستکم هشت هزار و ۷۰۰ ساختمان را که اغلب مسکونی بودند، از بین برده و جان ۳۱ نفر را نیز گرفته است.

ایالت‌های غرب آمریکا  مدت‌هاست در شعله‌های آتش می‌سوزند و با وجود امکانات پیشرفته هنوز این آتش‌سوزی‌های گسترده مهار نشده‌است.

در همین حال، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا که سرگرم کمپین های انتخاباتی است، برنامه‌ای برای مهار آتش سوزی ها اعلام نکرده است.