رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرعباس پیشرفت فیزیکی 80 درصدی عملیات اجرایی پروژه آبخیزداری حوزه قلعه قاضی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت- روح الله وفاکیش گفت: این پروژه  که شامل عملیات مکانیک احداث سد سنگی ملاتی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است با ارتفاع مفید 4 متر و ارتفاع کل 7 متر که  در حوزه آبخیز قلعه قاضی با هدف کنترل سیل و بهره وری از سیلاب و تقویت سفره های زیرزمینی و افزایش دبی چشمه و ذخیره نزولات و افزایش و احیاء پوشش گیاهی اجرا خواهد شد.

وی افزود : اجرای پروژه فوق الذکر علاوه بر احیاء پوشش گیاهی در کنترل سیل و مدیریت رواناب و بهره وری از سیلاب تاثیر دارد.

جلوگیری از قطع درخت و توقیف حدود 300 کیلوگرم چوب غیرمجاز

 رئیس اداره منابع طبیعی بندرعباس از جلوگیری از قطع درخت و توقیف حدود 300 کیلوگرم چوب غیرمجاز در منطقه هورمودر این شهرستان توسط نیروهای یگان حفاظت خبر داد.

روح الله وفاکیش خاطرنشان کرد: حفظ ذخائر جنگلی ومنابع طبیعی از اهمیت به سزایی برخوردار است که حفظ و نگهداری از آن وظیفه ملی است وهمه اقشار باید در این امرخالصانه تلاش کنند که در همین راستا یگان حفاظت این اداره علاوه بر گشت زنی های مستمر در عرصه های منابع ملی و جنگلی جهت جلوگیری از قطع درختان جنگلی،حمل غیر مجاز و قاچاق چوب اقدام به کنترل محموله های چوب در جاده های مواصلاتی شهرستان نموده که این امر توانسته تا حدود زیادی از قطع بی رویه درختان جنگلی وقاچاق چوب جلوگیری نماید.

در ادامه رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان بندرعباس اعلام کرد: یگان حفاظت این اداره بصورت شبانه روزی و ایام تعطیل آماده دریافت و بررسی هرگونه اخبار درخصوص تخریب وتصرف اراضی ملی، قطع درخت و آتش سوزی از طریق سامانه 1504یگان حفاظت می باشد.