معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار اصله نهال در این استان کشت و پرورش داده شده و در هفته منابع طبیعی آماده توزیع است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع به نقل از ایرنا- حمید رضا مرادی افزود: یک میلیون اصله نهال جنگلی و ۳۰۰ هزار اصله نهال صنوبر در نهالستان منابع طبیعی استان مرکزی در اراک تولید شده که در هفته منابع طبیعی در این استان توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: تولید و توزیع نهال صنوبر در راستای اجرای طرح نهضت سبز، زراعت چوب و ایجاد بادشکن در اطراف مزارع کشاورزی استان مرکزی تولید و توزیع می‌شود.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: زبان گنجشک، سرو خمره‌ای، سنجد و ارغوان از جمله نهال‌هایی است در هفته منابع طبیعی بین مردم و دستگاه‌های اجرایی توزیع می‌شود.

مرادی گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی توزیع سهمیه نهال در بین ادارت منابع طبیعی شهرستان‌های این استان آغاز شده و توزیع سراسری نهال نیز با برگزاری آیین افتتاحیه با حضور مسئولان استانی آغاز می‌شود.

مرادی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و خاک منطقه کشت نهال در هکتار از اراضی کشاورزی و ملی استان مرکزی ۲۵۰ تا ۳۰۰ اصله نهال بوده و پیش‌بینی می‌شود این نهال‌ها همزمان با هفته منابع طبیعی در پنج هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی استان کشت شود.

 ۲ میلیون هکتار از مساحت ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار هکتاری استان مرکزی را عرصه های طبیعی تشکیل می‌دهد.