در حکمی از سوی رئیس دادگاه عمومی بخش چاروسا و با حضور فرماندار، مسئولان شهرستان کهگیلویه در دهستان جاورده (حکم سبز) کاشت ۲۴۰ اصله درخت در چاروسا اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت- 13 نفر از افرادی که در سال جاری اقدام به قطع غیر قانونی درخت کردند با صدور و اجرای حکمی از سوی رئیس دادگاه عمومی بخش چاروسا محکوم به کاشت ۲۴۰ اصله نهال شدند.

رئیس دادگاه عمومی بخش چاروسا  بیان کرد: امروز با حضور مسئولین شهرستان کهگیلویه به چندین روستا عزیمت کرده که حکم برای چندین نفر اجرا شد و متهمان محکوم به غرس نهال و کاشت درختان بلوط و جنگلی شدند.

حجت الاسلام شیخ صادق انصاری اظهار کرد: این عمل در راستای منویات مقام معظم رهبری، ریاست دستگاه قضا و تاکیدات رئیس محترم دادگستری استان انجام شد که امیدواریم چنین احکامی هم برای جنگل ها و فضای سبز و هم برای مردم این مرز و بوم منبع خیر و برکت باشد.

فرماندار کهگیلویه در همین زمینه نیز خاطرنشان کرد : برای کمک به حفظ منابع طبیعی، محیط زیست و جنگل های زاگرس یک حکم جایگزین با کاشت چندین نهال درخت بلوط اجرا کردیم.

دارا کریمی نژاد افزود: مشارکت مردم برای احیای جنگل ها به خصوص در بحث خشکسالی و ریز گردها امری ضروریست و خوشحالیم که با اجرای این حکم جایگزین، به حفظ منابع طبیعی و محیط زیست کمک می کنیم

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهگیلویه گفت : برای اولین بار در این بخش ها حکمی مبنی بر صدور حکم سبز اجرایی شده است.

هدایت اله آویزش با بیان اینکه در آیات و روایات در مورد درختکاری و اهمیت آن ذکر شده است، یادآور شد:  با توجه به نزدیکی هفته منابع طبیعی و روز درختکاری کسانی که مبادرت به قطع درخت نمودند به جای حبس یا جریمه مالی از سوی رئیس حوزه ی قضا چاروسا محکوم به کاشت نهال درخت بلوط شده اند.

وی افزود : امیدواریم با فرهنگ سازی و الگو سازی در سایر مراجع قضایی بقیه بخش ها، شهرستان ها در سراسر کشور این امر صورت گیرد و مردم به کاشت درخت تشویق شوند.