استاندار استان مرکزی در آیین افتتاح پارک آبخیز دره گردو در اراک گفت: پارک آبخیز اراک آب مورد نیاز 110 هزار نهال را در تابستان تامین می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از ایسنا، سید علی آقازاده استاندار مرکزی روز شنبه ۱۶ اسفند در آیین افتتاح این پارک در دره گردو اراک با اشاره به عملکرد خوب مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان مرکزی تصریح کرد: با برگزاری این آیین افتتاح در هفته منابع طبیعی شاهد یک فعالیت جدی در تکمیل طرح های گردشگری دره گردو هستیم و این نوید را به مردم استان خواهیم داد که با این افتتاح این پروژه در زمینه تامین آب مورد نیاز جنگل کاری در طول تابستان مشکلی نخواهد بود و آب مورد نیاز هر ۱۱۰ هزار اصله درخت تامین می شود.
آقازاده افزود: در کنار این اقدام بزرگ شهرداری اراک ۱۰ تا ۱۵ میلیارد برای ساماندهی ورودی منطقه گردشگری دره گردو تخصیص یافته و استانداری نیز کمک هایی داشته است.
وی ادامه داد: همچنین امروز عملیات ایجاد هزار هکتار جنگلکاری در مسیر پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه به سمت اراک با همکاری وزارت نفت، استانداری مرکزی، منابع طبیعی و سایر بخش‌ها آغاز می‌شود، این در حالی است که در ۵ سال گذشته هزار هکتار جنگلکاری صورت گرفته و امسال به اندازه این ۵ سال جنگل کاری اضافه خواهد شد که اقدام بزرگ و ارزشمندی است.