مسابقه غرس نهال و نهالکای در بوستان جنگلی چیرقویمه برگزار شد. 

اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان گنبد کاووس پا به پای منابع طبیعی در اولین روزهای  آغازین بهار به استقبال  احیای طبیعت رفتند.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گنبد کاووس گفت: با وجود اینکه جهت احیاء طبیعت و توسعه فضای سبز شهرستان نیاز به یک عملیات جهادی است جوانان داوطلب هلال احمر در ابتدای سال در قالب تفاهم نامه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و جمعیت هلال احمر کشور وارد عمل شدند تا بتوانیم با ایجاد یک نهضت سبز تحولی در توسعه فضای سبز ایجاد کنیم.

وی بیان داشت: البته اقدامات مهمی هر ساله در این زمینه توسط این اداره صورت می گیرد ولی با توجه به وسعت منطقه تا زمانی که تمامی اقشار جامعه وارد کار نشوند ایجاد یک تغییر امکان پذیر نیست.

رحمانی اشاره کرد: در قبل سال نیز با حضور نماینده محترم مجلس و مدیر کل منابع طبیعی استان طرح تحویل خانه به خانه نهال در روستاهای مرزی صورت گرفت که امسال این طرح به قوت هر چه بیشتر ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبد کاووس افزود: امروز نیز با حضور ۵۴ نفر از جوانان هلال احمر در قالب ۶ تیم ۹ نفره به صورت مسابقه حدود ۲۵۰ اصله نهال اکالیپتوس در محل ایستگاه تولید نهال چپرقویمه غرس خواهد شد که از هدف از برگزاری این مسابقه ضمن آشنایی با نحوه صحیح کاشت آغازی برای ایجاد یک تحول در توسعه فضای سبز شهرستان باشد.

رحمانی در پایان از عموم مردم درخواست کرد که شروع قرن جدید را با غرس یک نهال آغاز کنند چه بسا که اگر شعار هر ایرانی یک درخت را امسال در شهرستان به اجرا در آوریم می توانیم امیدوار به ایجاد یک تحول در فضای سبز با توجه به وضعیت ضعیف حاکم در شهرستان باشیم.