نخستین جلسه شورای فرهنگی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سال 1400 به رياست دکتر مسعود منصور و سایر اعضاء با محوریت بررسی راهبرد هاي فرهنگی سازمان جنگل ها و مجموعه هاي تابعه برگزارشد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها- دکتر منصور با تاکید بر اهمیت و جایگاه فعالیت‌های فرهنگی در منابع طبیعی گفت: بدون تردید برنامه‌های فرهنگی در کنار فعالیت‌ها و اقدامات منابع طبیعی بسیار مهم و اثر گذار بوده و موجب ارتقای روحیه جهادی و توسعه نظام مشارکتی در منابع طبیعی خواهد شد.
رییس سازمان جنگل ها بر برگزاری منظم و مستمر شورای فرهنگی تاکید کرد و افزود: تصمیمات این شورا می تواند برای سیاستگذاری اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی منابع طبیعی اثر گذار باشد. 
منصور در ادامه به راهبردهای 18 گانه منابع طبیعی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: بخش عمده ای از این راهبردها در ارتباط با مسایل فرهنگی است که باید با روحیه جهادی و در قالب نو آوری،  پاکدستی و شایسته سالاری دنبال شود.
 در ادامه این جلسه حجت الاسلام  طباطبایی نژاد مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها گزارشی از روند تشکیل شورای فرهنگی در سازمان را ارائه و دستورات جلسه اول را به بحث گذاشت که پس از بحث و بررسی اعضاء تعدادی از آنها مورد تصویب قرار گرفت.