مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: طرح احداث ذخیره گاه گلابی وحشی منطقه درگه شهرستان دالاهو باهدف جلوگیری از انقرض گونه‌های جنگلی به اجرا درآمده است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع به نقل از فارس- انشاالله کولانی با هیأت همراه متشکل از معاون فنی، رئیس روابط عمومی، نماینده یگان حفاظت منابع طبیعی استان، خبرنگار رسانه محلی، رئیس و کارشناسان منابع طبیعی دالاهو و بخش گهواره از عرصه‌های ملی بخش گهواره بازدید میدانی به عمل آورد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده اداره منابع طبیعی و حفاظت مشارکتی با همیاری مردم شهرستان بر حفظ و حراست از جنگل‌های طبیعی دالاهو تاکید کرد.

کولانی در بازید از طرح‌های معاونت فنی در روستای روکوان و طرح ذخیره‌گاه جنگلی گلابی وحشی درگه که همانا نتیجه دانش علمی کارشناسان و همراهی و زحمات افراد بومی منطقه با کمترین هزینه، در سطحی معادل ۷۵ هکتار با گونه‌های همراه آلبالوی وحشی، بلوط ایرانی مدیریت می‌شود، افزود: طرح احداث ذخیره گاه گلابی وحشی منطقه درگه شهرستان دالاهو باهدف جلوگیری از انقرض گونه‌های جنگلی به اجرا درآمده است.

در ادامه از اراضی ملی متصرف شده واقع در روستای باباشاه احمد بازدید به عمل آمد. تخلف از دید ماموران پاسگاه ویژه منابع طبیعی مخفی نمانده و در حین تخریب، فرد متخلف شناسایی، پرونده در مردادماه سال ۱۳۹۹ تنظیم، سپس جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد. همچنین به محض دریافت حکم قضایی مبنی بر دستور رفع تصرف، خلع یدبه صورت چاله‌کنی و با دستگاه بیل مکانیکی اجرایی می‌شود.

در پایان این بازدید که با حضور جمعی از مردم منطقه همراه بود،کولانی ضمن تقدیر از سادات که از دیرباز با پیام‌های ارزشمند خود نقش مهمی را در حفظ جنگل‌ها و مراتع بخش گهواره و شهرستان دالاهو ایفا کرده‌اند، گفت: منابع طبیعی متعلق به تمامی نسل‌هاست لذا حفظ آن وظیفه شرعی همگان است که به عنوان بازویی توانمند، خادمین خود را در ادارات منابع طبیعی را یاری کنند.

وی در  پایان ضمن اعلام کد امداد جنگل و مرتع ۱۵۰۴ استان، خاطرنشان کرد: این شماره پل ارتباطی ما و تمامی دوستداران است که ان‌شاءالله با گسترش این ارتباطات شاهد کاهش هرگونه تخریب و تصرف در انفال الهی باشیم.