معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور توجه جدی به آیین نامه ها و دستورالعمل های ارسالی منابع طبیعی را ضروری دانست و خواستار تقویت درک ‌مشترک از قوانین بالادستی شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، عبدالرضا بازدار روز دوشنبه در نشست وبیناری بررسی تبدیل وضعیت نیروهای منابع طبیعی کشور گفت: برداشت ها و تحلیل های متفاوت از یک موضوع بخشنامه ای در بین مدیران سطوح مختلف، موجب هدر رفت انرژی و صرف هزینه و زمان شده و مسیر حرکتی منابع طبیعی را برای رسیدن به اهداف هر سندی طولانی می کند. 
معاون برنامه ریزی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی از مهمترین اولویت این سازمان محسوب می شود با تاکید بر انعقاد قرارداد با نیروهای حفاظتی به پرداخت به موقع حقوق و مزایای آنان تاکید کرد.  
او در ادامه یادآور شد: سازمان جنگل ها رایزنی های فراوانی با سازمان امور اداری و استخدامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای جذب و بکار گیری نیرو انجام داده است و در این راستا توانسته مجوز جذب 1670 نفر  را دریافت کند که به زودی آزمون استخدامی این تعداد نیروها برگزار و افراد پذیرفته شده وارد کارزار منابع طبیعی می شوند.
بازدار همچنین به اصلاح ساختار سازمانی و منابع طبیعی کشور اشاره کرد و گفت: در ستاد ما را با نام سازمان جنگل ها و در استان ها با نام منابع طبیعی می شناسند از این رو تلاش بر این است به زودی برای یکسان سازی نام این سازمان به سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری تغییر یابد.     
وی دیدار با ارباب رجوع و رسیدگی به مشکلات آنان در استان ها را از وظایف منابع طبیعی دانست و یاد آور شد: مشکلات مردم حتی المقدور باید در استان ها حل شود و نباید افراد بخاطر رسیدگی به مشکلات خود هزینه بسیار صرف کرده و برای انجام کار به ستاد سازمان مراجعه نمایند. 

معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه این نشست مجازی با تاکید بر صرفه جویی در منابع و آب و برق و ایجاد آراستگی و نظم و انضباط اداری بر نهادينــه كـردن ابعـاد آن در انديشـه و عمـل كارمنــدان تصریح کرد. 

این مسئول پشتیبانی و برنامه ریزی سازمان جنگل ها در ادامه خواستار ارتباط بیشتر نیروهای ستادی و استانی و استان ها با شهرستان ها و بخش ها شد و خاطر نشان کرد: توسعه ارتباطات انسانی، صمیمیت و همدلی در کنار قانون‌مداری و بهره‌گیری از ادبیات فنی و اصولی می‌تواند بسیاری از گره‌های کور در مناسبات کاری منابع طبیعی را گشایش دهد.