پیش از ظهر امروز – دوشنبه -  رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دیداری جداگانه با استانداران استان های خراسان رضوی و کرمان دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، محور گفت و گوی مسعود منصور با محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی و علی زینی وند استاندار استان کرمان در باره موضوع  مقابله با خشکسالی، مشکلات دامداران و تعلیف دام در مراتع  و اجرای طرح های آبخیزداری و مقابله با بیابان زایی بود.
استانداران این استان ها از سازمان جنگل‌ها به خاطر اقدامات منابع ‌طبیعی در بخش آبخیزداری و آبخوانداری و اجرای طرح های مقابله با بیابان زایی و جلوگیری از گردوغبار تشکر کردند. 
*خشکسالی و کم آبی از جمله پدیده های زیانبار طبیعی هستند که بخش قابل توجهی از کشورمان امروز با آن مواجه است و یکی از مهمترین راهکارها برای کاهش خسارت و ذخیره منابع آبی در زمان خشکسالی ها، فعالیت های آبخیزداری است که می تواند در این سال ها به شدت مورد توجه قرار گیرد.
در ادامه نشست مسعود منصور، رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از رویکرد و دیدگاه نمایندگان دولت در خراسان رضوی و کرمان به خاطر حساسیت و توجه خاص به موضوع منابع‌طبیعی تشکر کرد و قول مساعد داد با توجه به ظرفیت‌های موجود از فعالیت‌های آبخیزداری و آبخوان داری و همچنین مقابله با بیابان زایی حمایت همه جانبه داشته باشد.
دکتر محسن فنودی، مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی که در این نشست استاندار استانش را همراهی می‌کرد خروجی این نشست را مثبت خواند و اظهار امیدواری کرد نتیجه این تعامل و همکاری منجر به پایداری منابع طبیعی، تقویت سفره‌های زیرزمینی و افزایش پوشش گیاهی در منابع طبیعی استان شود. 

بر اساس این گزارش در پایان این دیدار استاندار خراسان رضوی و کرمان از ماکت ساخته شده بیابان در محوطه سازمان جنگل ها بازدید کردند.