مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر از آزادسازی 30 هزار مترمربع زمین ملی و 13 سرای دامداری غیر مجاز و آلاچیق چوبی در منطقه چلندر بخش مرکزی نوشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت- عبدالرضا سنگاری با بیان اینکه امروز 13 حکم قضایی با حضور دادستان نوشهر، در این منطقه اجرا شد، گفت: 13 سرای دامداری غیر مجاز و آلاچیق چوبی در منطقه چلندر بخش مرکزی نوشهر تخریب و 30 هزار مترمربع از عرصه‌های منابع طبیعی منطقه آزادسازی شد.

وی بر ضرورت برخورد قاطع با متخلفان و متصرفان اراضی منابع طبیعی تاکید کرد و افزود: یگان حفاظت با اجرای گشت و مراقبت مستمر از عرصه‌های منابع طبیعی و با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با افراد سودجو و متجاوز به عرصه‌های ملی مقابله خواهد کرد و در این زمینه نیز هیچ گونه اغماضی صورت نخواهد گرفت.

سنگاری مهمترین راه پیشگیری از تصرف اراضی ملی و ساحلی را تهیه نقشه کاداستر دانست و گفت: برای تمامی اراضی ملی و ساحلی زیر پوشش این اداره کل در حال حاضر نقشه حدنگاری (کاداستر) تهیه شده است.

سنگاری افزود: 534 هزار و 328 هکتار اراضی ملی حد نگاری انجام گرفته که از این میزان 110 فقره سند ترک برگ با مساحت 330 هزار و 776 هکتار صادر و مابقی اراضی ملی نیز در ادارات ثبت شهرستان در مرحله صدور اسناد تک برگ می‌باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر گفت: حدنگاری ساحلی به طول 137 کیلومتر و با مساحت 822 هکتار انجام شد و برای 310 هکتار نیز اسناد تک برگ صادر و مابقی در ادارات ثبت شهرستان در مرحله صدور اسناد تک برگ قرار دارد.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده تخلف، تخریب و تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی می‌توانند مراتب را با شماره تلفن 139 و یا 1504 به اداره منابع طبیعی و یا به پلیس 110 اعلام کنند.