به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اهدای شاخه گل از زحمات  فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور و کارکنان خدوم و زحمتکش این مجموعه قدردانی کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، دکتر مسعود منصور امروز- شنبه- با حضور در دفتر یگان حفاظت سازمان با تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول و هفته نیروی انتظامی گفت: حضور فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی در مجموعه یگان حفاظت سازمان جنگل ها پشتوانه بسیار محکمی برای منابع طبیعی و انفال است و حمایت نیروی انتظامی سبب کاهش تعدی و دست اندازی به منابع طبیعی شده است.
مسعود منصور حضور ناجا در مجموعه منابع طبیعی کشور را ظرفیتی مهم برای سازمان جنگل ها برشمرد و افزود: سازمان توانست با پیگیری های فراوان تشکیلات این مجموعه را در بدنه منابع طبیعی ساختارمند نماید.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور همچنین گفت: نیروهای حفاظتی منابع طبیعی با تجهیز امکانات و ساماندهی نیروها به لحاظ پوشش و کنترل خودروهای حفاظتی و همچنین بکارگیری از شبکه بی سیم و فناوری های نو از قبیل دوربین، پهباد و تصاویر ماهواره ای در حفاظت و جلوگیری از قطع درختان جنگلی خود را به نقطه مطلوب مدیریت و حفاظت از انفال نزدیک می نماید.
   
مسئول اول منابع طبیعی کشور پرداخت به موقع حقوق نیروهای حفاطتی را از دغدغه مهم این سازمان نامبرد و در ادامه خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه تا این موقع از سال رقمی اعتبار به سازمان جنگل ها پرداخت  نشده است اما تلاش بر این بوده است که از هر محلی شده حقوق این نیروها پرداخت شود.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور همچنین گفت: در برخی استان ها مشکلاتی در پرداخت حقوق این نیروها وجود داشت اما اکنون با اعلام منابع اعتباری همه ادارات کل منابع طبیعی موظف شده اند تمامی معوقات نیروهای حفاظتی منابع طبیعی در 6 ماهه نخست سال را پرداخت نمایند.