فرمانده یگان حفاظت اداره‌کـل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کـرمان گفت: ۵۸ هزار و ۷۴۶ مترمربع از اراضی ملی شهرستان جیرفت از ید متصرفین خارج شد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت- سرهنگ امیرافضلی فرماندهی یگان حفاظت اداره‌کـل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کـرمان اظهار کرد: در راستای صیانت و حراست از حقوق بیت‌المال میزان ۵۸ هزار و ۷۴۶ مترمربع از اراضی ملی روستای سیدآباد شهر بلوک کـه چندی پیش توسط افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود خلع ید شد.

وی افزود: نیروهای پاسگاه‌ ویژه حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جیرفت با همکاری نیروی انتظامی این شهرستان این اراضی ملی را از ید متصرفین خارج و به دولت باز گرداندند.

سرهنگ امیرافضلی با تأکـید بر برخورد قاطع با هرگونه زمین‌خواری و تخریب منابع طبیعی ادامه داد:هرگونه زمین‌خواری بر اساس مواد ۶۹۰ تا ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و علاوه بر رفع تصرف، فرد متجاوز به حبس و پرداخت خسارت محکـوم خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کـرد: مردم طبیعت‌ دوست می‌توانند در تماس با "شماره ۱۳۹ و ۱۵۰۴ کـد امداد جنگل و مرتع اداره‌کـل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کـرمان" گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و ... اطلاع‌رسانی کـنند تا از ورود خسارتهای جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.