رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروآباد از توقیف یک دستگاه بیل مکانیکی در حین تخریب اراضی ملی در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان سرو آباد از توابع کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت- مسلم مرادی گفت: نیروهای واحد یگان حفاظت از منابع طبیعی در ادامه گشت زنی های خود یکدستگاه بیل مکانیکی را در اراضی ملی روستای دزلی بخش مرکزی مشاهده کردند.

وی افزود: با حضور به موقع و اقدام سریع نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی از تخریب اراضی ملی این منطقه جلوگیری و بیل مکانیکی توقیف شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد یادآور شد: اراضی ملی این منطقه دارای پرونده تخریب بوده و هم اکنون در مراجع قضایی در حال پیگیری است، اقدام مجرمانه فوق نیز در لوایح دفاعیه مدنظر قرار گرفته و تا حصول نتیجه نهایی پیگیری های لازم توسط کارشناس حقوقی اداره منابع طبیعی انجام خواهد شد.

کشف ۲ تن مقطوعات چوبی قاچاق در روستای بیساران

مرادی از کشف و ضبط ۲ تن مقطوعات چوبی قاچاق در روستای بیساران بخش مرکزی خبر داد و افزود: نیروهای واحد حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در ادامه تشدید گشت زنی های خود دپوی چوب آلات قاچاق را در یکی از نقاط کور روستای بیساران کشف کردند.

وی اضافه کرد: مقطوعات  چوبی کشف شده از نوع درختان بید خودرو بوده که در زیر چوب آلات باغی پنهان و آماده بارگیری و حمل به خارج از استان بود که با هوشیاری ماموران پاسگاه ویژه منابع طبیعی کشف و ضبط شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروآباد تاکید کرد: پرونده متهمین در اجرای قانون مبارزه با کالای قاچاق و ارز به اداره تعزیرات حکومتی ارسال می شو