رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جلسه ای که با حضور معاونین و مدیران کل کاداستر املاک  کشور و مدیرکل منابع طبیعی کرمان، در محل اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان برگزار شد، از اتمام اجرای طرح کاداستر اراضی ملی تاپایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت- حسین بابایی با بیان اینکه کارگروه جهادی کاداستر با تلاش شبانه روزی اقدامات خوبی را رقم زده است، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان سال جشن تثبیت و صدور سند کاداستری اراضی منابع طبیعی را در کشور برگزار کنیم.

معاون رئیس قوه قضائیه ابراز امیدواری کرد: با جلسات و همکاری بسیار خوب که بین سازمان ثبت و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور صورت گرفته است تا پایان سال کاداستر منابع طبیعی به اتمام برسد.

بابایی با اشاره به اسناد بالادستی کشور و سند تحول و تعالی دستگاه قضا بیان کرد: اسناد بالادستی راهبرد‌ها و سیاست‌ها را به خوبی مشخص کرده و ضروری است مدیران اشراف کاملی به این اسناد داشته باشند و در این مسیر حرکت کنند.

بابایی بر تعیین تکلیف اراضی ملی تاکید کرد و گفت: باید روند صدور اسناد اراضی تثبیت شده، تسهیل گردد و این اقدام در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه بحث کاداستر باید سریعاً در سطح کشور تعیین تکلیف شود، ادامه داد: باید هرگونه قصور در اجرای این قانون به مراجع نظارتی و مسئولان مربوطه اطلاع داده شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد: با اجرای طرح کاداستر منابع طبیعی، تجربیات و موفقیت‌های بسیار خوبی در سطح کشور حاصل شده و این طرح نهایتا" تا دو ماه آینده در سطح کشور به اتمام خواهد رسید.

در ادامه این جلسه مهدی رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ضمن ارائه گزارش عملکرد با اشاره به وسعت استان کرمان (شمال استان) و تعداد زیاد شهرستان ها اعلام نمود از 2/14 میلیون هکتار مساحت استان بیش از 95 درصد استان، اراضی ملی  می باشد که با همکاری و تعامل سازنده اداره کل ثبت اسناد کرمان تاکنون موفق به اخذ سند تک برگ در 85 درصد مساحت اراضی ملی استان شده ایم.

در پایان این جلسه معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن ابراز خرسندی از موفقیت استان کرمان در اجرای طرح کاداستر این پیشرفت را حاصل تلاش و همکاری بسیار خوب ادارات کل ثبت اسناد و املاک و منابع طبیعی استان عنوان و تصریح کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته و آمار ارائه شده اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کرمان جزء استان های الگو و موفق در اجرای  این طرح می باشد، و از مجموعه خدمات مدیرکل منابع طبیعی استان و همکاران وی قدردانی به عمل آورد.