پویش ملی جنگل کاری با بذر در منطقه "شهن‌آباد" شهرستان دلفان از توابع استان لرستان آغاز شد.

مشاور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در حاشیه پویش ملی جنگل کاری گفت: این پویش با هدف حضور و مشارکت مردم در حفظ و توسعه منابع طبیعی از آذرماه امسال همزمان با سراسر کشور در لرستان نیز برگزار شد.

هبت اله سیفی با بیان اینکه مردم باید در طبیعت مراقب پوشش گیاهی باشند و آنان را از بین نبرند، خاطرنشان کرد: ایران یک کشور نیمه خشک و خشک بوده و کمبود بارندگی باعث شده پوشش گیاهی ضعیف شود.

وی یکی از سیاست‌های اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان را توسعه فضای سبز و جنگل‌کاری‌های دست کاشت در استان دانست و افزود: با توجه به اهمیت نقش مردم و گستردگی عرضه منابع طبیعی لازم است مردم در پویش‌ها شرکت کنند.

سیفی در رابطه با اهمیت درختکاری و حفاظت از مراتع و جنگل‌ها، اظهار داشت: امسال سیاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، پویش‌های مردمی هر ایرانی یک نهال و هر شهید دفاع مقدس هزار اصله نهال است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلفان نیز به شعار با کاشتن هر درخت، نفس کشیدن را به زمین هدیه دهیم اشاره کرد و گفت: این پویش بذرکاری به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی با همکاری بسیج ناحیه دلفان برگزار شده که با کاشت گونه های بادام و ارژن بذرکاری در منطقه شهن آباد صورت گرفت.

"سیدعلی حسینی" با اشاره به اینکه جنگل‌های زاگرس در تولید آب، اکسیژن، حفظ خاک، جذب گرد و غبار و نیز تعدیل آب و هوا نقش مهمی دارند خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر اقلیم، افزایش گرما و خشکسالی‌های پیاپی باید برای حفظ و احیا این جنگل‌ها اقدامات لازم انجام شود.

وی به هویت جنگل‌های زاگرس در دلفان اشاره کرد و گفت: اغلب جنگل‌های این شهرستان شامل گونه‌های بلوط ایرانی، گلابی وحشی، زالزالک، بنه، آلبالوی وحشی  است.