جلسه بررسی و رفع مشکلات کاداستر اراضی ملی و دولتی 9 اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کشور روز گذشته با حضور روسای دو سازمان ثبت اسناد و جنگل‌ها و مراتع و مدیران استان‌ها در محل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، دکتر منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در این نشست بر تکمیل کاداستر اراضی ملی تا پایان سال جاری تاکید کرد و گفت: کاداستر با توجه به اهمیتی که دارد از جعل سند و زمین خواری در کشور جلوگیری می نماید.
دکتر بابابی معاون قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در این نشست با مهم ارزیابی کردن اجرای طرح کاداستر در توسعه کشور تصریح کرد: تثبیت مالکیت و حفظ اراضی ملی و دولتی از دست اندازی به منابع طبیعی و زمین خواری جلوگیری کرده و تمام تلاش بر این است که تا پایان سال جاری کاداستر را به اتمام برسانیم.
در این نشست مدیران منابع طبیعی و مدیران ثبت اسناد استان‌های؛ گلستان، چهارمحال و بختیاری، قم، خوزستان، گیلان، مازندران، تهران و سمنان مسایل و مشکلات موجود استان مربوطه را در زمینه کاداستر اراضی ملی بیان کردند.
بر اساس این گزارش، از سال گذشته تا کنون تعامل و همکاری خوبی بین سازمان جنگل ها و سازمان ثبت اسناد در زمینه تثبیت مالکیت اراضی و صدور اسناد کاداستر ایجاد شده و روسای این دو سازمان در این نشست با ارائه راهکار ابراز امیدواری کردند با جدیت و تلاش همکاران دو مجموعه تا پایان سال جاری شاهد اتمام کاداستر منابع طبیعی در سراسر کشور باشیم.