مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: باید بیش از گذشته به منابع‌طبیعی توجه کنیم؛ چراکه سرنوشت و نسل آینده وابسته به این موضوع است.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت- خلیل آقاجانلو در نشست خبری که در سالن اجتماعات اداره‌کل منابع‌طبیعی استان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه تغییرات اقلیمی و تهدیدات پیرامون آن نشان از ضرورت توجه به منابع‌طبیعی است، اظهار کرد: خوشبختانه در سال‌های گذشته شاهد توجه بیشتر به این حوزه در کشور هستیم .

خلیل آقاجانلو در ادامه  با تاکید بر حفظ انفال و ترویج اقتصاد مقاومتی، گفت: توجه به حفظ انفال و همچنین آگاه‌سازی روستائیان در این رابطه بسیار حائز اهمیت است و مهندسان کشاورزی که در مواجهه مستقیم با این قشر هستند می‌توانند نقش تاثیرگذاری در این حوزه داشته باشند

وی تصریح ‌کرد: توجه به تعاليم اسلام در خصوص حفظ و حراست از منابع‌طبيعی و نعمت‌های خدادادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

آقاجانلو با اشاره به اینکه منابع‌طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، تصریح ‌کرد: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌کل برگزار می‌شود تا افراد به اهمیت موضوع پی ببرند.

این مسئول با تاکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

وی ادامه داد: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی است و  ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

این مسئول با تاکید بر صیانت مردم از مراتع در مقابل حریق، حضور روحانیون را در جمع منابع طبیعی فرصت مناسب و مغتنم دانست و خاطرنشان‌کرد: سعی داریم با فعال کردن گروه‌هایی با حضور طلاب به تبیین مساله انفال، ایجاد انگیزه برای ایجاد مناطق اقتصادی و... همکاری اداره کل منابع طبیعی با هدف حفاظت و توسعه منابع طبیعی و ایجاد روحیه اقتصادی در روستاییان برای مشارکت در طرح های توانمندسازی محیط و مناطق زندگی اقدام کنیم

وی رسالت روحانیت را در این بخش مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: روحانیت با بهره‌گیری از مفاهیم ارزشمند دینی در ارتباط با آموزش منابع طبیعی و آگاهی بخشیدن به اقشار مختلف مردم نقش سازنده ای را در جامعه ایفا می‌کنند.