حسین بدری پور عضو شورای عالی جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از برگزاری وبینار تخصصی مدیریت حریق در منابع‌طبیعی خبر داد.
این تسهیل‌گر و مترجم وبینار در توضیح بیشتر به مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها گفت: این وبینار تخصصی ساعت 21.30 روز دوشنبه بصورت کاملا آنلاین، زنده، تعاملی و دو طرفه برگزار می‌شود و دو تن از اساتید بین‌المللی این حوزه به موضوع حریق و مدیریت آن در منابع طبیعی می‌پردازند.
بدری پور یادآور شد: بارش‌های قابل توجهی که از اواخر سال گذشته و بهار امسال شاهد آن بوده‌ایم موجب افزایش پوشش گیاهی و علف‌زارها شده و وجود علوفه‌های فراوان ریسک وقوع حریق را در عرصه‌های منابع‌طبیعی افزایش داده است.
بدری‌پور همچنین اظهار داشت: افکار عمومی در مقابل حفظ محیط زیست از آگاهی خوبی برخوردار است و علاوه بر حساسیت در شرایط وقوع داوطلبانه برای کنترل حریق وارد عرصه‌های منابع طبیعی شده و نسبت به اطفای آن اقدام می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: سازمان مردم نهاد جمعیت حامیان زمین با حمایت مالی "برنامه‌های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی" این وبینار تخصصی را برگزار کرده و از طریق فضای مجازی تجارب خود را در زمینه مدیریت حریق به اشتراک می‌گذارند.
این تسهیل‌گر وبینار همچنین از سخنرانی آقای مایک یورولیوس کارشناس اسبق بخش حریق در فائو از کشور فنلاند با موضوع مدیریت مردم محور حریق و آقای ارتوگرول بیلگیلی مدرس بین المللی از دانشگاه کارادنیز ترکیه در زمینه مدیریت حریق خبر داد.
حسین بدری‌پور در ادامه  تصریح کرد: علاوه بر سخنرانی دو کارشناس بین المللی، امید سجادیان دبیر تشکل نهضت سبز زاگرس از استان کهگیلیویه و بویر احمد نیز تجارب میدانی خود را از طریق فضای آنلاین ارائه می‌کند.