مجری توسعه زراعت چوب سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اهمیت توسعه زراعت چوب در کشور و تأکیدات ریاست محترم جمهور و هیأت وزیران، خاطرنشان کرد: استفاده از آب های نامتعارف برای توسعه زراعت چوب در دستور کار سازمان جنگل ها و مراتع قرار دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور -  روز دوشنبه نشست مشترک سازمان جنگل ها، موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع و سازمان آب و فاضلاب کشور با موضوع راهکارهای استفاده از آب های نامتعارف برای توسعه زراعت چوب در محل سازمان جنگل ها برگزار شد.

جواد میر عرب رضی مجری توسعه زراعت چوب سازمان جنگل ها گفت: در سنوات گذشته با توجه به عوامل مختلف از جمله قیمت محصولات چوبی و برداشت چوب از عرصه های جنگلی به نحو شایسته ای به این طرح پرداخته نشده است.

میرعرب رضی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و همچنین ممنوعیت برداشت چوب از جنگل های شمال، توسعه زراعت چوب یکی از اولویت های سازمان جنگل ها و مراتع است که در سالجاری نیز به عنوان یکی از محورهای جهش تولید در نظر گرفته شده است.

وی اذعان داشت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، تا سال 1408 مقرر است به میزان 315 هزار هکتار زراعت چوب توسعه یابد که برای دستیابی به این هدف باید به طور متوسط سالانه 30 هزار هکتار زراعت چوب افزایش یابد.  

مجری زراعت چوب کشور با بیان اینکه طرحی در شورای اقتصاد برای استفاده از آب های نامتعارف در حال تصویب است، افزود: با توجه به منابع آبی محدود در کشور در صدد استفاده از آب های نامتعارف برای توسعه زراعت چوب هستیم .

 در ادامه این نشست مدیران و نمایندگان حاضر در خصوص راههای توسعه زراعت چوب و بهره برداری از آب های نامتعارف به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بر اساس این گزارش در این جلسه سرپرست دفتر استعدادیابی و بهره برداری منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها، مدیرکل دفتر تحقیقات، توسعه فناوری شرکت آب و فاضلاب کشور، نماینده موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع و رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنایع چوب کشور حضور داشتند و شرکت مدیران کل منابع‌طبیعی و آب فاضلاب استان‌های سمنان و قم در این جلسه نیز به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد.