با حضور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و استاندار لرستان، عملیات اجرایی پروژه آبخیزداری در حوزه آبخیز سراب بیشه شهرستان دورود آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، با حضور دکتر مسعود منصور و سید موسی خادمی استاندار لرستان، عملیات اجرایی پروژه آبخیزداری شهرستان دورود با هدف کنترل و تثبیت فرسایش توده ای آغاز شد. اعتبارات این پروژه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تأمین شده است.
رئیس سازمان جنگل‌ها پس از مراسم افتتاح طرح ملی اراضی شیبدار که امروز به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، در آیین کلنگ‌زنی پروژه آبخیزداری شهرستان دورود حضور یافت و در حاشیه این مراسم گفت: هر اقدامی که موجب تثبیت و حفظ خاک شود ارزشمند است که کاشت در اراضی شیب دار به لحاظ موقعیت توپوگرافی، یکی از این روش هاست.
منصور با اشاره به اهمیت کاشت در اراضی شیب‌دار برای جلوگیری از فرسایش خاک، افزود: نکته مهم این است که لرستان در زمینه کاشت اراضی شیب دار پتانسیل بالایی دارد.
وی با اعلام آمادگی وزارت جهاد کشاورزی در همکاری با مردم برای مشارکت در طرح کاشت اراضی شیب دار، گفت: از میزان ۵ هزار هکتار اراضی شیب دار زیر کشت در لرستان، حدود ۱۵۲ هکتار آن در شهرستان دورود واقع شده که امروز به بهره برداری رسید.
رئیس سازمان جنگل‌ها افزود: با کاشت گونه‌های جنگلی اقتصادی سازگار با منطقه می‌توان هم به کاهش فرسایش خاک و نفوذ بهتر آب به سفره‌های زیرزمینی و هم به اشتغال و درآمد مردم محلی کمک کرد.