رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از بیابان زدایی یک هزار و 350 هکتار از زمین های شهرستان آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل با بیان اینکه برای بیابان زدایی این اراضی 430 میلیارد ریال هزینه شده گفت: نهالکاری ۱۵۰ هکتاری در کانون بحران شمال سفیدشهر، بذرکاری ۱۰۰ هکتاری در کویر ابوزیدآباد، قلمه کاری، نهالکاری و مالچ پاشی ۸۰۰ هکتار از اراضی بیابانی در مناطق کویری ابوزیدآباد از جمله این اقدامات برای بیابان زدایی اراضی این منطقه بوده است که این فعالیت های با تخصیص اعتبارات لازم همچنان ادامه دارد.

رضا شفیعی با اشاره به ادامه عملیات بیابان زدایی در این شهرستان افزود: برای اجرای این عملیات افزون بر 430 میلیارد ریال بودجه از صندوق توسعه ملی کشور تخصیص داده شده که ۴۰۰ میلیارد ریال جهت مالچ پاشی و مابقی جهت نهالکاری و بذرپاشی اختصاص یافته است.

اخذ سند برای 580 هزار هکتار از اراضی آران و بیدگل

رئیس اداره منابع طبیعی آران و بیدگل گفت: با اخذ سند برای این میزان زمین تنها 10 هزار هکتار از اراضی آران و بیدگل بدون سند است که تا اواسط سال آینده سند دار می شود.

شفیعی افزود: سند دار شدن اراضی آران و بیدگل موجب جلوگیری از تصرف زمین ها و بازپس گیری بخشی از اراضی که در سالهای گذشته تصرف شده اند می شود.

وی در ادامه به وسعت 63درصدی اراضی بیابانی آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: آران و بیدگل بیشترین میزان اراضی بیابانی را در سطح استان اصفهان داراست.

گفتنی است شهرستان ۱۰۳ هزار نفری آران‌وبیدگل با مساحت ۶۱۰ هزار هکتار در فاصله ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.