رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد به همراه ناظر مقیم پروژه های بیابانزدایی در این شهرستان از پروژه یکصد هکتاری طرح ملی نهضت سبز  بازدید بعمل آورد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت- حسین نعمائی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: با عملیات صورت گرفته در طرح ملی نهضت سبز در آذرماه سال ۹۸ در حاشیه رودخانه شور شهرستان اشتهارد که با همکاری و مشارکت همیاران طبیعت و مسئولان شهرستانی و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها و با نظارت کارشناسان اداره منابع طبیعی نیل به هدف تسریع گردید ،  یکصد هکتار از این  اراضی نهالکاری ، با هدف توسعه فضای سبز و بیابانزدائی صورت گرفت.

نعمائی ادامه داد: با گرم شدن هوا و کاهش بارندگی و مستعد بودن اراضی منطقه برای بیابانی شدن و جهت جلوگیری از روند بیابانزایی و کاهش اثرات ریزگردها ، اجرای چنین پروژه هایی در شهرستان می بایست با هدف تثبیت خاک صورت گیرد .

وی با تاکید بر اهمیت مشارکت در اجرای پروژه های بیابانزدایی افزود : در سالهای اخیر مشارکت جوامع محلی در نهالکاری با گونه های مقاوم به  خشکی و شوری ، علی الخصوص در هفته منابع طبیعی افزایش یافته و می بایست توسعه پیدا کند.

وی در پایان گفت: در این بازدید وضعیت نهال های کشت شده رضایت بخش بوده  و صددرصد نهال های کاشته شده سبز شدند و اتخاذ تصمیمات فنی برای حفظ و مراقبت و آبیاری صورت گرفت و دستورات لازم در محل به ناظر مقیم اعلام شد.